Metalowe schody spiralne. Charakterystyka
- Szczegóły
Schody spiralne to nie tylko element, który może znaleźć się w domu i ozdabiać wnętrze. To praktyczna konstrukcja, która świetnie spełni swoje zadanie na placach budowy czy jako zewnętrzne wejście do budynków. O wszechstronności tych schodów świadczy ich ogromna popularność. Czym są schody spiralne? I dlaczego warto postawić na konstrukcję z metalu? Sprawdź.
Schody spiralne – co to takiego?
Konstrukcja schodów spiralnych opiera się na słupie. To wokół niego, na planie koła, są oplecione wszystkie stopnie. Mają one kształt trójkąta.
Schody te mogą mieć praktycznie dowolną wysokość. Dlatego sprawdzają się wszędzie tam, gdzie budowa tradycyjnych schodów byłaby niemożliwa ze względu na zbyt małą, ograniczoną przestrzeń. Występują w wersji prawoskrętnej oraz lewoskrętnej.
Ich konstrukcja jest bardzo lekka i między innymi dlatego można je bardzo szybko postawić. Aby zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z tych schodów, wskazane jest uzupełnienie konstrukcji o praktyczne i ergonomiczne barierki.
Schody spiralne wykonane z metalu
Metalowe schody spiralne są niesamowicie odporne na nawet bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne. Dotyczy to zwłaszcza konstrukcji, które zostały dodatkowo pokryte cynkową powłoką. Będą wtedy całkowicie niepodatne na korodowanie. Ponadto metal użyty do ich produkcji nie odkształca się, gdy na schody przez wiele godzin padają promienie słoneczne. Nie zaszkodzi im też duży mróz. Wszystko to sprawia, że na długo zachowują swój estetyczny i schludny wygląd. Schody tego typu mają dosyć prostą budowę oraz są lekkie – z ich postawieniem powinni poradzić sobie nie tylko fachowcy.
Gdzie wykorzystuje się metalowe schody spiralne?
Schody te można zobaczyć niezwykle często na różnego typu budowach. Zapewniają dostęp do wyższych kondygnacji stawianej konstrukcji. Świetnie sprawdzają się jako schody ewakuacyjne. Mogą być wykorzystywane zarówno w obiektach handlowych, jak i na halach przemysłowych. W środku budynków doskonale spełnią swoją rolę jako wejścia na strych. Będą wyśmienicie prezentowały się także we wnętrzach takich jak lofty i pomieszczeniach urządzonych w industrialnej stylistyce.